CHP: AKP İçinden Çok Sarsıcı Ayrılıklar, İstifalar Duyabiliriz

» CHP: AKP İçinden Çok Sarsıcı Ayrılıklar, İstifalar Duyabiliriz

Ekleyen : Yorum sayısı : Yorum Yok Okunma : Kategorisi: Genel, Haberler

CHP: AKP İçinden Çok Sarsıcı Ayrılıklar, İstifalar Duyabiliriz

İçişleri Bakanı Efkan Ala‘nın istifasını değerlendiren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AK Parti’nin içinde önümüzdeki günlerde ayrılıkların ve istifaların yaşanacağını ileri sürdü.

CHP: AKP İçinden Çok Sarsıcı Ayrılıklar, İstifalar Duyabiliriz, System.String[]
İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın sürpriz istifasıyla ilgili CHP‘den ilk yorumu Grup Başkanvekili Özgür Özel yaptı. Özel, önümüzdeki günlerde AKP içinde çok sarsıcı ayrılıklar ve istifalar duyulabileceğini ileri sürdü.

Çağdaş Ses’e konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Efkan Ala’nın görevinden ayrılmasını ‘çok gecikmiş bir istifa’ olarak değerlendirdi. Özel ”Efkan Ala dünyanın herhangi bir başka ülkesinde görev yapıyor olsaydı şimdiye kadar 20. kez istifa etmiş olurdu” dedi.

ÖZGÜR ÖZEL: İSTİFASI GECİKMİŞTİ

AİRTİES 5650 TT 4 PORT…
139.74 TL
AIRTIES AIR-5650 300Mb…
229 TL
AirTies Air 5650 300Mp…
205 TL

CHP‘li Özgür Özel’in Efkan Ala’nın istifasına ilişkin yorumları şöyle:

Türkiye‘de sadece son 1 yılda gerçekleşen bombalı saldırılardaki sorumluluğunu biz CHP olarak defalarca anlattık. İstihbarat zaafiyetine, güvenlik zaafiyetine dikkat çektik. Bunların tamamında Efkan Ala’nın İçişleri Bakanı olarak istifa etmesi gerekirdi. Ama bugüne kadar bu istifası gecikmişti.

“AMİRAL GEMİSİNİN DİREĞİ ÇATLAMIŞ DURUMDA”

AKP 15 Temmuz’dan önce ülkeyi kötü yönetiyordu. 15 Temmuz’dan sonra ise hiç yönetemiyor. Burada hükümet açısından da ciddi bir meşruiyet krizi ile karşı karşıyayız. Bu hamleler toplumda yükselen tansiyonu düşürmeye çalışan hamleler. Ama bunun yeterli olacağını düşünmüyoruz.

Efkan Ala‘nın istifası çok manidar. Basit bir istifa değil. AKP‘nin amiral gemisinin direği çatlamış durumda. İçerde görünenden çok daha büyük bir yarık olduğu ortada. Önümüzdeki günlerde AKP içinde çok sarsıcı ayrılıklar, istifalar duyabiliriz.”

Etiketler: Etiketler: , , , , , , , , , ,

Sesli Sohbet Girişi

Yorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!

Yorum Yap

* Yayınlanmayacaktır.

Seslidunya

Site içi Arama

Popüler Konular

Son Yorumlar

Copyright © 2013 - seslisohbetlerim.Com Metro Wordpress Teması

Powered by seslisohbetlerim.Com

Sesli Chat